شناسه : 104
دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت 15:41 2016-10-24 15:41:17
Arbonne یک شرکت فروش مستقیم در زمینه محصولات زیبایی و سلامت است که توسط Petter Morck  تأسیس شده است. این شرکت 267.700 نماینده فروش در سر تا سر دنیا به کار گرفته است و به حدود یک میلیون مشتری خدمت ارائه می دهد. درآمد جهانی برای شرکت حدود 486 میلیون به صورت سالیانه است.
معرفی شرکت Arbonne

شرکت Arbonne

Arbonne یک شرکت فروش مستقیم در زمینه محصولات زیبایی و سلامت است که توسط Petter Morck تأسیس شده است. این شرکت 267.700 نماینده فروش در سر تا سر دنیا به کار گرفته است و به حدود یک میلیون مشتری خدمت ارائه می دهد. درآمد جهانی برای شرکت حدود 486 میلیون به صورت سالیانه است.

یک شرکت فروش مستقیم در زمینه محصولات زیبایی و سلامت است که توسط Petter Morck  تأسیس شده است. این شرکت 267.700 نماینده فروش در سر تا سر دنیا به کار گرفته است و به حدود یک میلیون مشتری خدمت ارائه می دهد. درآمد جهانی برای شرکت حدود 486 میلیون به صورت سالیانه است.

Arbonne در سال 1975 تأسیس و از سال 1980 فعالیتش را در کالیفرنیا آغاز کرد. محصولات این شرکت بیش از 400 قلم را شامل می شود، از جمله: لوازم آرایشی- بهداشتی، محصولات مراقبت از پوست و کاهش وزن.

شرکت ادعا می کند که محصولاتش منشأ طبیعی داشته و به صورت علمی ثابت شده است. این شرکت بخش تحقیقاتی و انجمن علمی تخصصی خودش را داراست. شرکت بیان کرده محصولات مراقبت از پوست آن پایه گیاهی داشته و فرمول بندی آن بدون استفاده از محصولات حیوانی است. Arbonne شفاف سازی در مورد مواد اولیه تمام محصولاتش انجام داده است و آن ها را بر روی وب سایتش با توضیحات کامل لیست کرده است. این شرکت شبیه Mary Kay یا Avon است و فروش کلی آن از فروش شخص به شخص و گردهمایی خانوادگی نشأت می گیرد.

Arbonne برای بازاریابانش مشوق های فراوان و فرصت های کسب پاداش را فراهم می کند. یکی از پاداش های نقدی که بازاریابان شرکت فرصت به دست آوردن آن را دارند برند جدید مرسدس بنز است.

نمایندگان مستقل شرکت 35 درصد تخفیف از قیمت محصول به عنوان پورسانت خرده فروشی دریافت می کنند. آن ها همچنین درصدی به عنوان پورسانت از فروش افرادی که حامی آن ها هستند، دریافت می کنند. نمایندگان مستقل همچنین اگر بسته هایی که سفارش داده اند را با موفقیت به فروش برسانند و یا 250 امتیاز را در طول ماه از زمانی که قراردادشان را امضا می کنند، خرید کنند؛ صلاحیت دریافت محصولات افتخاری را پیدا می کنند.

مشتریان می توانند در طرح مشتری توجیحی شرکت مشارکت کنند و 20 درصد تخفیف خرید دریافت کنند.

مشتریان ترجیحی محصولات افتخاری رایگان به ارزش 50 دلار را زمانی که 150 QV سفارش در طول یکماه داشته باشند؛ دریافت می کنند.

کسانی که به طرح شرکت علاقه مند هستند حداقل خرید الزام شده برای فعال شناخته شدنشان 100 دلار است.

این مقدار3/2 قیمت محصولات پوستی شرکت است.

این شرکت بیمه عمر و خدمات مسافرتی را نیز ارائه می دهد؛ همچنین برنامه های آموزشی و حمایتی برای نمایندگان مستقلش فراهم می کند.

این نمایندگان هیچ الزامی برای حجم خرید مشخصی در ماه ندارند. Arbonne  محدودیت جغرافیایی برای فعالیتش ندارد به این معنی که بازاریابان آن می توانند در هرنقطه اقدام به کار فروش کنند ولی خطی مشی های سخت گیرانه برای فروش آنلاین بازاریابان در مناطق دیگر وجود دارد. به جز توقف مالی که در سال 2009 برای شرکت اتفاق افتاد، این شرکت شرکتی پایدار است و یک کسب و کار قانونی است. بر خلاف نظر برخی ها که این شرکت و فعالیتش را غیر قانونی خوانده بودند. این شرکت ارائه دهنده محصولات سلامتی و تندرستی رتبه A+ را از انجمن تجارت برتر دریافت کرده است، فقط 8 شکایت در طول یک سال گذشته داشته است که همه آن ها با موفقیت حل و فصل شده است. این شرکت همچنین کدهای اخلاقی را داراست که برای عملکرد قانونی به آن ها پایبند است.

شرکت در سال 2009 یک برشکستگی را تجربه کرد که در آن زمان تلاش زیادی برای احیای مجدد خودش در بازار انجام داد. این شرکت هم مانند دیگر شرکت های بازاریابی شبکه ای چالش هایی عمومی را که پیش روی این صنعت قرار دارد، تجربه کرده است.

افراد به راحتی می توانند وارد این شرکت شوند و به فعالیت بپردازند. البته افرادی که وارد می شوند آگاه نیستند که چگونه می توانند به صورت اثر بخش فعالیت کنند. بسیاری از این افراد تجربه تبلیغات و فروش و مهارت های برنامه ریزی مالی را در زمان ورودشان ندارند. مدت زمانی طول می کشد که این مهارت در افراد رشد پیدا کند و بسیاری از بازاریابان ممکن است صبر لازم را نداشته باشند.

البته این موضوع به این معنی نیست که بازاریابان شرکت نمی توانند به موفقیت دست پیدا کنند؛ بلکه آن ها نیاز دارند بر روی مهارت های بازاریابی شان تمرکز کنند و درک کنند که برای موفقیت نیاز به کار سخت و انضباط شخصی دارند. در برخی مواقع افراد قبل از اینکه بر این چالش ها غلبه کنند از شرکت خارج می شوند.

نمایندگان شرکت نتوانسته اند فروش فعالانه ای در وب سایت های رسانه های اجتماعی داشته باشند. آن ها می توانستند از این رسانه به عنوان منبعی برای معرفی محصولاتشان استفاده کنند.

برخی از کارمندان سابق شرکت گزارش کرده اند که تعارض های شخصی بین هیات مدیره شرکت وجود داشته است و برخی هم عنوان کرده اند که مدیریت شرکت روایط مناسبی با کارمندان نداشته و به پیشنهادات آنان توجه نکرده است. با اینکه هزینه ورود به این شرکت پایین است اما قیمت محصولات برای اکثر مشتریان بالاست. وقتی قیمت محصول بالاست توقعات مصرف کنندگان هم بالاتر می رود. البته برخی از مصرف کنندگان هم از مصرف محصولات شرکت راضی نبوده اند.

افرادی که علاقه به فروش محصولات سلامتی دارند، می توانند به این شرکت 30 ساله در صنعت لوارم بهداشتی و آرایشی اعتماد کنند. این شرکت رتبه 18 در لیست 50 شرکت برتر سال 2015 را بر اساس رتبه بندی سایت اخبار فروش مستقیم دریافت کرده است.


اضافه کردن دیدگاه جدید