شناسه : 168
شنبه 15 آبان 1395 ساعت 09:03 2016-11-5 09:03:01
شرکت Tupperware  تولید محصولات خود را در سال 1946 آغاز کرد با تولید محصولات این شرکت انقلابی در صنعت تولیدی محصولات پلاستیکی به مدت 60 سال ایجاد شد.
شرکت Tupperware تولید محصولات خود را در سال 1946 آغاز کرد با تولید محصولات این شرکت انقلابی در صنعت تولیدی محصولات پلاستیکی به مدت 60 سال ایجاد شد.

شرکت Tupperware  تولید محصولات خود را در سال 1946 آغاز کرد با تولید محصولات این شرکت انقلابی در صنعت تولیدی محصولات پلاستیکی به مدت 60 سال ایجاد شد.

ارل تاپرز مخترع محصولات پلاستیکی‌ای بود که بیشتر در جنگ مصرف می‌شد. اولین محصولات تولیدی پلاستیکی Tupper شامل بشقاب و لیوان بود که نسبت به انواع سفالی و شیشه‌ای موجود در آن زمان از مزیّت‌های بسیاری از جمله سبک و نشکن بودن داشتند.

بعد از جنگ و افزایش چشم­گیر جمعیت، زنان بیشتر وقت خود را به مراقبت از خانواده اختصاص دادند. در این زمان شرکت Tupperware به سمت تولید لوازم آشپزخانه رفت، Tupperware توانست در آشپزخانه‌ها تحول چشم­گیری ایجاد کند و انواع ظروف با کاربردی متنوع را جایگزین ظروف قدیمی و سنتی کرد، این ظروف مواد غذایی را تازه و برای مدّت زمان بیشتری نگهداری می‌کردند.

در سال 1946 Tupper الگویی از ظرف ارائه کرد که با استفاده از نوعی پلاستیک لبه‌های ظرف و درب آن نفوذناپذیر می‌شد و غذایی درون یخچال بو و طعم خود را از دست نمی‌داد.

اوایل این ظرف ابداعی شرکت Tupperware از فروش خوبی در خرده فروشی‌ها برخوردار نبود به این علّت که مصرف کنندگان نسبت به کاربرد این ظرف، هیچ گونه آگاهی لازم را نداشتند. آن‌ها نیاز داشتند که شخصی برای آن‌ها نحوۀ کارکرد این محصول را توضیح دهد.

به همین منظور در سال 1948 Tupperware اولین مهمانی خانگی خود را برگزار کرد تا در این مهمانی به طور مستقیم مشتریان خود را با کاربرد محصولاتش آشنا سازد، این روش، انقلابی در فروش محصولات این شرکت ایجاد کرد تا جایی که این شرکت در سال 1951 تمامی محصولاتش را از قفسۀ مغازه‌ها جمع کرد و تنها از طریق این سیستم خانگی به فروش رساند.

این شیوۀ فروش به صورت مستقیم برای خانم‌ها یک فرصت اشتغال خوب ایجاد کرده بود. در دهۀ 60 میلادی زندگی خانواده‌ها به شدت تحت تأثیر تغییرات اجتماعی قرار داشت و افراد جامعه به دو دستۀ پولدار و فقیر تقسیم می‌شدند از این رو زنان به دنبال فرصت‌هایی برای کسب درآمد می‌گشتند در این زمان شرکت Tupperware با طراحی محصولات جدید و خاص و شیوۀ فروش مستقیم توانست به این نیاز آنان پاسخ دهد. محصولاتی مانند: میزهای مسافرتی، دراور و کشوهای قابل حمل پلاستیکی از جمله این محصولات بودند.

با افزایش جمعیت و افزایش تعداد کودکان و نوزادان Tupperware خط تولید اسباب بازی‌های سرگرم کننده و آموزشی را راه­اندازی نمود، این محصولات با برند Shape-o ارائه شدند که شامل اسباب بازی‌های متعلق به ردۀ سنی نوزادان تا کودکان خردسال بود.

 این شرکت در ازای افزایش تقاضا برای محصولات آشپزخانه نیز محصولاتی نظیر N Stor را روانه بازار نمود. هنگامی که مایکروویو وارد آشپزخانه‌ها شد Tupperware محصولی را طراحی کرد که هم مایکروویو بود و هم کار فرهای معمولی را انجام می‌داد، زمانی که مایکروویو به عنوان یکی از اجزای اصلی آشپزخانه درآمد این شرکت به تولید لوازمی در این ارتباط حرکت کرد. تولید ظروفی که بتوان در مایکروویو غذا را گرم کرد یا طبخ غذاهای منجمد یا آماده که بتوان در مایکروویو آن‌ها را پخت.

از دیگر محصولات Tupperware که در رابطه با حفظ محیط زیست و کاهش استفاده از ظروف یک‌بار مصرف است. ظروف مخصوص نگهداری ناهار، ساندویچ و… می‌باشد.

همان‌گونه که محصولات اولیه پلاستیکی ارل تاپرز انقلابی در ذخیره سازی و آماده سازی مواد غذایی ایجاد کرد. امروزه محصولات Tupperware به منظور ارتقای سبک زندگی به کمک طراحی مبتکرانه، کیفیت بالا و گارانتی مادام‌العمر ارائه می‌شوند. در طی قرن 21، جهان به تغییرات خود ادامه خواهد داد و در این راستا شرکت Tupperware با این تغییرات با استفاده از یک رویکرد مدرن و با ایجاد راه حل‌های خلاقانه و مناسب همراه خواهد بود و همیشه راه حل­های راحتی را برای وظایف  و مسئولیت‌های خانه­داران ارائه خواهد کرد.

Tupperware در حال حاضر به بازار 100 کشور در جهان دست پیدا کرده است. این شرکت از طریق ارائه اقلام و محصولات مربوط به فرهنگ‌ها نیز در برخی بازارها نفوذ کرده است. مثلاً وسایل نگه دارندۀ کیمونوی ژاپنی یا نگهدارنده غذای کیمچی از جمله این محصولات است. شرکت Tupperware طبق آخرین گزارش WFDSA هفتمین شرکت بازاریابی شبکه‌ای در دنیا می‌باشد با نگاهی دقیق به تاریخچۀ این شرکت می‌توان به درستی دلیل این موفقیت را درک نمود.


اضافه کردن دیدگاه جدید