شناسه : 169
شنبه 15 آبان 1395 ساعت 09:26 2016-11-5 09:26:35
شرکت بین المللی هربالایف شرکتی در زمینۀ تولید محصولات مربوط به تغذیه، کاهش وزن و مراقبت پوست می باشد. این شرکت در سال 1980 در آمریکا تأسیس شده است.
شرکت بین المللی هربالایف شرکتی در زمینۀ تولید محصولات مربوط به تغذیه، کاهش وزن و مراقبت پوست می باشد. این شرکت در سال 1980 در آمریکا تأسیس شده است.

شرکت بین المللی هربالایف شرکتی در زمینۀ تولید محصولات مربوط به تغذیه، کاهش وزن و مراقبت پوست می باشد. این شرکت در سال 1980 در آمریکا تأسیس شده است. هیگز انگیزه خود را از فروش این نوع محصولات و ورود به این برنامۀ کاری را نگرانی هایش در مورد بیماری مادرش  بیان کرده است. بیماری که باعث شده بود او در غذا خوردنش دچار اختلال شود و وزن زیادی از دست بدهد و این بیماری منجر به مرگ زود هنگام او شد. هدف نهایی او تغییر عادات غذایی در جهان بود. هیگز در فوریه 1980 شروع به فروش محصولات نوآورانۀ کنترل وزن، در صندوق عقب ماشین خود کرد.

اولین محصول او یک نوع ترکیب پروتئینی بود که به افراد کمک می‌کرد وزنشان را کنترل کنند. شعار شرکت هربالایف این بود: از ما بپرسید چگونه اکنون وزن خود را کم کنید؟ این شعار بر روی تمامی پوسترها و تابلوهای تبلیغاتی شرکت ثبت شد.

پس از موفقیت‌های اولیه در فروش محصولات تولیدی، هیگز شرکتی با ساختار فروش مستقیم تأسیس کرد و با استفاده از مدل بازاریابی چند سطحی هزاران توزیع کنندۀ مستقل جذب کرد که محصولات هربالایف را به صورت درب به درب و از طریق تبلیغات شفاهی (word of mouth) بدون تکیه بر روش توزیع سنتی در فروشگاه‌های خرده فروشی به فروش رسانند.

در روش اوّلیه که برای جذب توزیع کننده استفاده می‌شد و شامل برگزاری سمینارها بود در مورد محصولات کنترل وزن هربالایف توضیح داده می‌شد.

در سال 1982 فروش هربالایف به بیش از 2 میلیون دلار رسیده بود و فروش آن در کانادا نیزگسترش یافته بود.

در سال 1985 دادستان کل کالیفرنیا، در مورد ادعاهای اثر بخشی محصولات این شرکت شکایتی مطرح کرد. شرکت بدون متهم شدن این مشکل را حل کرد در سال 1986 هربالایف به یک شرکت سهامی تبدیل و وارد بورس نزدک شد و در آن سال میزان فروشش به یک میلیارد دلار رسید.

«مارک هیگز» در 44 سالگی درگذشت؛ ولی شرکت با صاحبان و مدیران جدید رشد خود را ادامه داد.

در آپریل 2003 «مایکل جانسون» به­عنوان مدیر عامل به هربالایف پیوست، او به مدّت 17 سال در والت دیزنی (Walt Disny) در رده‌های بالا و مدیریتی مشغول به فعالیت بوده است.

در 16 دسامبر 2004، این شرکت 14،500،000سهام عادی خود را در NYSE (بورس نیویورک) به قیمت هر سهم 14 دلار عرضه کرد.

در سال 2004 فروش خالص شرکت «3/1» میلیارد دلار گزارش شده است. در آپریل 2005، شرکت بیست و پنجمین سالگرد فعالیت خود را با 35،000 بازاریاب مستقل در چهار روز در سراسر جهان جشن گرفت و در این سال دکتر «استیو» به­عنوان مسئول تحقیق و توسعه محصول انتخاب شد.

محصولات

محدوده محصولات هربالایف شامل: پروتئین‌ها، مکمل‌های انرژی، مواد مغذی، تناسب اندام و محصولات مراقبت شخصی می‌شود.

وعده­های غذایی مبتنی بر «سویا» محصول شماره یک این شرکت است و از اولین محصولات فروخته شده توسط این شرکت بوده است.

همچنین برخی از محصولات مرتبط با سلامتی مانند: قلب، دستگاه گوارش، مراقبت از پوست در سال 2011 منتشر شد.

هربالایف برخی از محصولات خود را برای گیاه خواران، برخی را برای افراد دارای آلرژی، برخی را مسلمان و دیگر ادیان با مشاوره متخصصان  تهیه می‌کند.

هربالایف در حال حاضر در حال بالا بردن ظرفیت و توانایی تولید خود است. هربالایف در سال 2013 اعلام کرد، کارخانه جدیدی در کارولینا شمالی افتتاح کرده است و اعلام کرده که در سال 2014 مراکز بیشتری را افتتاح و در حدود 500 نفر را استخدام خواهد کرد. همچنین این شرکت در راستای گسترش  فعالیت‌های خود مراکزی را در کشور چین برای استخراج گیاهان دارویی تأسیس کرده است.. دیگر منابع گیاهان دارویی این شرک از جنگل‌های کالیفرنیا تأمین می شود.


دیدگاه ها

سلام و خسته نباشید مطلبتون خوب و مفید بود
ولی یه مسئله که گفتید سال 2005 بعد 25 سال 35000 بازاریاب داره که این تعداد تو این مدت خیلی کمه و با توجه به اینکه گفتید حجم فروشش 3.1 میلیون دلاره ینی هر بازاریاب میانگین 88000 دلار فروش انجام میده که منطقی نیست
اگه میشه اعداد ارقام اصلاح شده و درست رو بذارید
ممنون

اضافه کردن دیدگاه جدید