شناسه : 344
دوشنبه 27 دى 1395 ساعت 11:07 2017-1-16 11:07:18
Mary Kay یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای است که در صنعت محصولات مراقبت از پوست و آرایشی بهداشتی فعالیت می کند. این شرکت به نام مؤسسش Mary Kay Ash که در سال 1963 این شرکت را تأسیس کرده، نام گذاری شده است. هم اکنون پسر  Mary Kay رییس این شرکت است.
Mary Kay یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای است که در صنعت محصولات مراقبت از پوست و آرایشی بهداشتی فعالیت می کند. این شرکت به نام مؤسسش Mary Kay Ash که در سال 1963 این شرکت را تأسیس کرده، نام گذاری شده است. هم اکنون پسر Mary Kay رییس این شرکت است.

Mary Kay یکی از شرکت های بازاریابی شبکه ای است که در صنعت محصولات مراقبت از پوست و آرایشی بهداشتی فعالیت می کند. این شرکت به نام مؤسسش Mary Kay Ash که در سال 1963 این شرکت را تأسیس کرده، نام گذاری شده است. هم اکنون پسر  Mary Kay رییس این شرکت است.

Mary Kay به منظور کمک به زنان در انجام فعالیت تجاری کتابی را نوشت که بعدها این کتاب در طرح تجاری شرکت مورد استفاده قرار گرفت.

مقر این شرکت در خارج از شهر Addision در ایالت تگزاس قرار گرفته و کارخانه تولیدی آن در شهر Dallas این ایالت قرار گرفته است. این شرکت همچنین کارخانه تولیدی در کشور چین را داراست. درآمد جهانی این شرکت 4 میلیارد دلار در هر سال است.

روش فروش شرکت معرفی محصولات از طریق طرح های گردهمایی خانگی و وب سایت های آنلاین است. همه افراد می توانند به عنوان نماینده فروش در این شرکت مشغول کار شوند، حتی افرادی که تجربه کمی در امر بازاریابی و فروش دارند. شرکت کیف  بسته های آغازین را که حاوی نمونه ها و محصولات کوچک نمایشی به همراه برشورها و جزوات فروش و بازاریابی و DvD های حاوی اطلاعات شرکت و محصولات آن و همچنین نکاتی برای دست یابی به درآمد سالم است را با قیمت 100 دلار در اختیار نمایندگان فروشش قرار می دهد.

نمایندگان فروش شرکت که به آن ها عنوان مشاور زیبایی هم داده شده است، بیش از 50 درصد از فروش شرکت را به عنوان کمیسیون خرده فروشی دریافت می کنند. این شرکت ارائه دهنده محصولات زیبایی پاداش ویژه ای را به نمایندگان فروش سطوح بالای خود پرداخت می کند. این پاداش کادیلاک های صورتی رنگ شرکت است که از سال 1968 خریداری آن ها آغاز شده است. این کادیلاک ها برای مطابقت با رنگ  مارک شرکت به رنگ صورتی رنگ آمیزی شده است.

این ماشین ها به مدت دو سال در اختیار این بازاریابان قرار می گیرد. بازاریابان می توانند این ماشین ها را خریداری کنند اما اجازه فروش آن را تنها به نمایندگان مجاز فروش خودرو دارند. این نمایندگان همچنین حق استفاده از اتومبیل هایی همانند  Chevy Cruze ،a Toyota Camry ،Ford Mustang ،BMW Equinoxa Chevy را نیز دارند. آن ها همچنین می توانند پاداش های نقدی ماهیانه نیز دریافت کنند. رنج پاداش نقدی در هر ماه 375 تا 900 دلار است.

Mary Kay شرکتی کاملاً معتبر و دارای رتبه A+ از انجمن تجارت برتر را داراست به دلیل کمترین شکایتی که در مقایسه با شرکت های دیگر داشته است.

در سال 2004، این شرکت به دلیل عدم رعایت حقوق پیمانکاران مستقلش مورد اتهام قرار گرفت. کلادین وولف مدیر فروش یکی از شعب شرکت به دلیل عدم دست یابی به حجم فروش تعیین شده از جانب شرکت در طی سه ماه متوالی از سمت مدیریتش اخراج شد. علت این موضوع درگیری وولف با بیماری سرطان بود؛ در نهایت حکم دادگاه رأی را به نفع وولف صادر کرد.

در سال 2008 شرکت از وب سایت Touch of the Pink به دلیل استفاده از آرم تجاری شرکت و فروش لوازم آرایشی بهداشتی با این آرم شکایت کرد. این وب سایت توانسته بود با استفاده از آرم تجاری شرکت و تخفیفات بسیار زیاد محصولات آرایشی بهداشتی اش را به فروش برساند.

شرکت Mary Kay با گروه های فعال حمایت از حقوق حیوانات به دلیل تست محصولاتش بر روی حیوانات جدال هایی داشته است. بعد از فشار های عمومی که بر روی شرکت وارد شد، این اقدامش را در سال 1989 متوقف کرد. اما در سال 2012 با تصویب قانونی در چین که اجازه تست محصولات بر روی حیوانات را به شرکت های تجاری میداد، از لیست PETA خارج شد.

در این شرکت مبلغ واجد صلاحیت دریافت پورسانت شدن 200 دلار است؛ یعنی در طول 3 ماه برای اینکه به عنوان بازاریاب فعال شناخته شوید باید 200 دلار خرید داشته باشید. اگر در طول یکسال بازاریاب 200 دلار خرید نداشته باشد قراردادش با شرکت لغو می شود.

این شرکت یک فرصت کاری مناسب برای افراد کم تجربه در زمینه بازاریابی و فروش را فراهم می آورد چرا که یکی از توانمند ترین شرکت ها در زمینه آموزشی است و از بی تجربه ترین افراد کارشناسان موفق فروش را تربیت می کند. این شرکت تخفیفات بسیار خوب به همراه مشوق ها و پاداش های متنوع را به بازاریابانش ارائه می کند.

در سال 2011 این شرکت رتبه ششم در بین برترین شرکت های بازاریابی شبکه ای را با 2.9 میلیارد دلار فروش  داشته است.


اضافه کردن دیدگاه جدید