شناسه : 507
دوشنبه 19 تير 1396 ساعت 13:28 2017-7-10 13:28:56
Green World شرکت بازاریابی شبکه ای تولید و عرضه کننده محصولات تندرستی است که در سال  1979 تأسیس شده است.
Green World شرکت بازاریابی شبکه ای تولید و عرضه کننده محصولات تندرستی است که در سال 1979 تأسیس شده است.

Green World شرکت بازاریابی شبکه ای تولید و عرضه کننده محصولات تندرستی است که در سال  1979 تأسیس شده است. مرکز اصلی این شرکت در Tianjin، چین واقع شده است. خطوط تولیدی این شرکت  محصولاتی در رسته مکمل های گیاهی، لوازم آرایشی را شامل می شود و براساس تحقیقات پیشرفته در طب سنتی چینی، مکمل های غذایی و گیاهان دارویی ساخته شده است.

رسالت اصلی شرکت Green World تولید محصولاتی است که علاوه بر تأمین نیازهای منحصر به فرد مشتریان، کیفیت زندگی آنان را بهبود ببخشد.     

نقاط قوتی که برای این شرکت در بازنگری عملکرد شرکت عنوان شده است، عبارت است از: 1- پاداش های ارائه شده، 2- محصولات مورد تأیید، 3- اصول پنج گانه بازاریابی، 4- حسن شهرت.

- مهم ترین نقطه قوت شرکت محصولات با کیفت آن است که توسط تیم علمی که همکاری با چند مرکز تحقیقاتی دارد، فرمول بندی شده است. نوشیدنی های سبز شرکت به منظور اطمینان از کیفیت و کارآ بودن با استفاده از بهترین امکانات شرکت تولید می شوند.

محصولات گیاهی تحت آزمایشات قبل و بعد از تولید قرار می گیرند تا اطمینان حاصل شود که برای مصرف انسان ایمن بوده و عاری از هرگونه آلودگی هستند.

تیم علمی این شرکت برای اطمینان از سطح کیفیت محصولات، آن ها را به صورت روزانه مورد استفاده قرار می دهند.

- اصول پنج گانه بازاریابی که عملکرد شرکت بر پایه آن قرار دارد به صورت زیر است:

اصل اول، شرکت درصدد ارائه دامنه گسترده ای از محصولات است که نیاز هر مصرف کننده ای را برآورده کند.

اصل دوم، محصولات و خدمات جدید بر مبنای گرایشات فعلی بازار معرفی شود.

اصل سوم، قیمت گذاری مناسب و متناسب با ارزش محصولات در جهت حفظ وفاداری مشتریان.

اصل چهارم، نوآوری در خطوط تولیدی محصولات.

اصل پنجم، ارائه پتانسیل درآمدی نامحدود است که قابل انتقال به نسل های بعدی است.

- حسن شهرت

Green World دارای 38 سال سابقه است و جوایز و افتخارات زیادی را در صنعت محصولات سلامتی کسب کرده است.

در کنار نقاط قوت شرکت، Green World از نقاط ضعفی نیز برخوردار است.

 اولین نقطه منفی شرکت وب سایت شرکت است. به نظر می رسد وب سایت شرکت به روز نبوده و باز کردن حساب کاربری و ثبت نام آنلاین توزیع کنندگان به سختی صورت می گیرد.

 

دومین نکته منفی در این شرکت تأکید بر روی عضوگیری است. طرح بازپرداخت شرکت تکیه عمیقی بر روی عضوگیری دارد. بازاریابان تشویق می شوند اعضای خانواده و دوستانشان را برای عضویت در طرح تشویق کنند؛ در حالیکه این کسب و کار مناسب برای همه افراد نیست.

نکته منفی سوم در رابطه با آموزش فروش و بازاریابی شرکت است. این شرکت آموزش های کافی را به بازاریابانش ارائه نمی دهد. مهارت های فروش و بازاریابی مهارت های مهمی هستند که بدون آن ها تمامی تلاش بازاریابان جدید در 6 ماهه اول محکوم به شکست خواهد بود. بازاریابان کم تجربه در این حوزه ها در صورت عدم دریافت آموزش کافی یا به دنبال دریافت آموزش های اضافی خواهند بود و یا اینکه به دنبال کسب و کار دیگر خواهند رفت.

 


اضافه کردن دیدگاه جدید