شناسه : 885
چهارشنبه 13 دى 1396 ساعت 13:21 2018-1-3 13:21:34
 بازاریابی چندسطحی احتمالا توسط Lee Mytinger و William Casselberry در شرکت Nutrillite انجام شد. در سال 1941، آنها طرح جدیدی تاسیس کردند که بر اساس آن توزیع کنندگان می توانستند 3% از فروش افرادی که جذب کرده بودند را به دست آورند.
در مورد بازاریابی چندسطحی بیشتر بدانیم...

تاریخچه بازاریابی چند سطحی

بازاریابی چندسطحی احتمالا توسط Lee Mytinger و William Casselberry در شرکت Nutrillite انجام شد. در سال 1941، آنها طرح جدیدی تاسیس کردند که بر اساس آن توزیع کنندگان می توانستند 3% از فروش افرادی که جذب کرده بودند را به دست آورند.

بازاریابی شبکه ای از زمانی که انسان های اولیه غارها را ترک کردند، وجود داشته است. بعضی کار میسیونرها و و مبلغان مذهبی مسیحی را مانند بازاریابی شبکه ای می دانند. در روستاهای کوچک، صنعتگری برای درامدزایی وابسته با خانواده و آشنایان بود و خرید و فروش فعالیت تجاری خوبی محسوب می شد. برای فروش اعتماد و خوشنامی اهمیت داشت؛ زیرا وقتی که قرار است افراد با اطرافیان خود سالها نزدیک یکدیگر زندگی کنند، باید کالا و خدمات با قیمت منطقی ارائه می شد و بنابراین، این مفهوم، مفهوم جدیدی نیست.

اما، اولین بازاریابی چندسطحی احتمالا توسط Lee Mytinger و William Casselberry در شرکت Nutrillite انجام شد. در سال 1941، آنها طرح جدیدی تاسیس کردند که بر اساس آن توزیع کنندگان می توانستند 3% از فروش افرادی که جذب کرده بودند را به دست آورند. زمانی که این اسپانسرها و جذب شده ها 15000دلار محصول فرختند، اسپانسرها توانستند مراوادات عمده فروشی سودآور خود را آغاز کنند. برای تشویق اسپانسرها به کار بیشتر و موفق تر، به افراد جدید حق برخورداری از درآمد اعطا می شد. تفاوت اصلی میان کسب و کار آنها و بازاریابان شبکه ای سنتی توانایی آنها در برخورداری از درآمد حاصل از فروش توسط افراد جدید توزیع کننده بود.

چهار مزیت بازاریابی چندسطحی عبارتند از:

1)     فروش دهان به دهان یعنی در هزینه های تبلیغات و بازاریابی پس انداز می شود.

2)     انحصار محصولات یعنی شرکت بیشتر از محصولات مشابه در فروشگاه ها می تواند درخواست هزینه کند.

3)     این تکنیک، باعث افزایش مشتریان وفاداری می شود که از خرید کردن از افراد آشنا لذت می برند.

4)     این سیستم به خاطرکمیسیون های بالا به فروشندگان به خاطر افزایش فروش، باعث افزایش انگیزه در فروشنده ها می شود.

Nutrillite نهایتا جذب Amway شد که جزء بزرگ ترین و موفق ترین بازاریابی های چندسطحی حال حاضر است.

در سال 1984، سازمان های فروش مستقیم، 8.6 میلیارد دلار کالا و خدمات فروختند؛ 5.8 میلیون آمریکایی، 5% نیروی کار اعضای سازمان های فروش مستقیم در سال 1984 بودند.

البته ادبیات فروش بازاریابی چندسطحی اغلب ادعا می کند که 20% میلیونرهای جدید آمریکایی در بازاریابی چندسطحی ثروتمند شده اند که مجله Money حتی یک مورد را هم تأیید نکرده است.

در دهه 1990، بازاریابی های چندسطحی با نرخ فزاینده ای رشد کرد. در یک براورد بیش از 300 بازاریابی چندسطحی وجود داشت که فقط محصولات غذایی می فروختند.

ادامه دارد...

 


اضافه کردن دیدگاه جدید