شناسه : 891
دوشنبه 14 اسفند 1396 ساعت 15:22 2018-3-5 15:22:54
در جلسه «معرفی فرصت شغلی» هیچ پولی پرداخت نکنید و هیچ قرادادی را امضا نکنید. برای تصمیم گیری بسیار فکر کنید. برای خرید باید واقعا پول بپردازید، بنابراین، بدون تحقیق برای انجام کار عجله نکنید.
در جلسه «معرفی فرصت شغلی» هیچ پولی پرداخت نکنید و هیچ قرادادی را امضا نکنید. برای تصمیم گیری بسیار فکر کنید. برای خرید باید واقعا پول بپردازید، بنابراین، بدون تحقیق برای انجام کار عجله نکنید.

در جلسه «معرفی فرصت شغلی» هیچ پولی پرداخت نکنید و هیچ قرادادی را امضا نکنید. برای تصمیم گیری بسیار فکر کنید. برای خرید باید واقعا پول بپردازید، بنابراین، بدون تحقیق برای انجام کار عجله نکنید.

راجع به شرایط و ضوابط طرح پرس و جو کنید و در خصوص موارد زیر بپرسید:

 • طرح درآمدی چه ساختاری دارد؟
 • هزینه های احتمالی چقدر است؟
 • چه ضمانت برای ادعای مربوط به میزان پولی که می توانید به دست آورید، وجود دارد؟
 • نام و اطلاعات تماس فردی در شرکت که بتواند به سؤالات شما پاسخ دهد.

این اطلاعات را مکتوب دریافت کنید. از هر طرحی که پاداش آن برای جذب بازاریابان جدید بیشتر از پاداش فروش محصول به مردم است، اجتناب کنید. این فرایند اخطاری سنتی نسبت به طرح هرمی است.

به خاطر داشته باشید که وقتی بازاریابان جدید جذب می کنید، مسئول ادعاهای خود درباره میزان کسب درآمد هستید. صادق باشید و واقع نگر. اگر وعده های شما عملی نشد، مسئولیت پذیر باشید، حتی اگر صرفاً آن وعده ها را از بروشور یک شرکت خوانده اید یا از بازاریاب دیگری شنیده اید.

اگر متوجه چیزی نمی شوید، سؤال بپرسید تا بحث کاملاً روشن شود.  لیدر شما و دیگر بازاریابان باید بتوانند به این سؤالات پاسخ دهند. به یاد داشته باشید که اگر شما هم به برنامه ملحق شوید، لیدر شما (و دیگرانی که بالاتر از سطح لیدر شما هستند)کسب درآمد می کند. پس عجله نکنید در برابر فشار برای ملحق شدن، مقاومت کنید.

مراقب شیل ها (شیل در بازاریابی به کسی گفته می‌شود که به عنوان یک خریدار کالا یا خدمتی به فروشنده نزدیک می‌شود و قصد خرید خود را اعلام می کند. اما، در واقع او همدست فروشنده است و در واقع بازارگرمی می کند. ) باشید.

اطلاعات مربوط به بازپرداخت را دریابید.

سیاستگذاری بازپرداخت این شرکت را به صورت کتبی دریافت کنید. اطمینان حاصل کنید که این سیاستگذاری شامل اطلاعاتی در خصوص بازگرداندن محصولات استفاده نشده از جمله محدودیت ها و جریمه ها هم هست. شاید اینگونه باشد که اگر بتوانید محصول را در ازای بازپرداخت برگردانید، ریسک کاهش می یابد، اما سیاستگذاری ها در این خصوص که آیا بازپرداخت کامل صورت می گیرد و چقدر طول می کشد، محل اختلاف است. خیلی از طرح ها شما را ملزم می کنند که مطالب مربوط به بازاریابی و آموزش را خریداری کنید یا برای سمینارها پول پرداخت نمایید تا از تخفیف محصولات برخوردار شوید یا شبکه خودتان  از بازاریابان را ایجاد کنید. ببینید بازاریابان دیگر چقدر پول و زمان برای مطالب آموزشی و بازاریابی  وسمینار هزینه می کنند؟ آیا طرح درامدی شما را ملزم به شرکت در اموزش های دوره ای می کند؟ اگر آموزش را رد کنید چه اتفاقی می افتد؟

از یک دوست و مشاور بخواهید که مطالب را بخواند.

شاید بخواهید با یک حسابدار، وکیل، یا فرد مورد اعتماددیگری که وابسته به طرح درآمدی نیست مشورت کنید تا شرایط جبران خسارت را مرور کنید، مشخص کنید که آیا طرح می تواند پشتوانه ادعاهایش در خصوص میزان درامد شما باشد و یا اطلاعاتی را که دارید تحلیل کنید.

به این بیندیشید که آیا این نوع کار مطابق با استعدادها و اهداف شما هست؟

از خود بپرسید که آیا فروش محصول به مردم برای شما لذت بخش است. از خود بپرسید چند ساعت در هفته لیدر شما و بازاریابان در ابتدای کار در مقایسه با حال حاضر صرف کسب و کار می کنند.

سؤال بپرسید

از لیدر خود و دیگر بازاریابان سؤالات سخت بپرسید و به دنبال جزئیات باشید. احساس فضولی کردن و یا مزاحمت نداشته باشید: شما مأمور هستید تا پتانسیل کسب و کار را بررسی کنید، زیرا پول و زمان شماست که هزینه می شود.

پاسخ های آنها به شما کمک می کند تا ادعاهای دروغین در خصوص درامد و یا طرح های هرمی را کشف کنید.

این سؤالات را قبل از هرگونه تصمیم گیری بپرسید.

 • فروش سالانه محصول چقدر است؟
 • چه میزان محصول به توزیع کنندگان فروخته اید؟
 • هزینه های سال گذشته شما با احتساب هزینه اموزش و خرید محصول چقدر است؟
 • درامد سال گذشته شما یعنی حقوق و پاداش بدون هزینه ها چقدر است؟
 • سال گذشته چقدر برروی کسب و کار وقت گذاشتید؟
 • چه مدت در این کسب وکار فعالیت دارید؟
 • چند نفر جذب کرده اید؟
 • چند درصد از درامد شما- درامد و پاداش بدون هزینه ها- حاصل از جذب بازاریابان و فروش موجودی یا اقلام است؟

خیلی مهم است که تصویری کلی از طرح داشته باشید: نه اینکه فقط اوزیع کنندگان چقدر درامد دارند، بلکه اینکه چقدر پول و وقت هزینه می کنند هم مهم است، یا چقدر طول می کشد تا به پول برسند، و یااینکه سطح پایینی شما چند نفر باید باشند تا درامد کسب شود. یکی از نشانه های هرمی آن است که بازاریابان به جای مردم محصول بیشتری به دیگر بازاریابان بفروشند . یا به جای آنکه از فروش درامد بیشتری کسب کنند، از جذب کسب می کنند.

 


اضافه کردن دیدگاه جدید