شناسه : 967
سه شنبه 22 آبان 1397 ساعت 15:26 2018-11-13 15:26:23
اگر به دنبال ارتقا و به روزرسانی استراتژی های بازاریابی محتوا (content marketing) هستید، مهم ترین موارد بازاریابی محتوا در سال 2018 را بررسی کنید.
اگر به دنبال ارتقا و به روزرسانی استراتژی های بازاریابی محتوا (content marketing) هستید، مهم ترین موارد بازاریابی محتوا در سال 2018 را بررسی کنید.
مهم ترین رویداد (event) سالانه بازاریابی محتوا با حضور کارشناسان، متخصصان، تاثیرگذاران و نوآوران برای بحث و تبادل نظر و به اشتراک گذاشتن استراتژی ها و ارائه عقاید و نظرات، برگزار شد. 
در این نشست، مهم ترین عوامل در بازاریابی محتوا، به شرح زیر اعلام شد:
ایجاد حس کنجکاوی
بازاریابان محتوا باید بتوانند توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کنند. برای این کار، آنها باید شکاف های کنجکاوی را ایجاد کنند تا بتوانند تعامل بیشتری با خواننده برقرار و حس کنجکاوی خواننده را در مورد آن موضوع، بر انگیزند. 
 
نویسندگان و ویراستاران حرفه ای
اخیراً کمپانی های بزرگ تأکید بسیار زیادی بر استخدام نویسندگان و ویراستاران بزرگ دارند. شرکت ها در حال حاضر، نیاز به محتوای بیشترندارند بلکه نیاز به محتوای مناسب و جذاب داشته و کیفیت در این موضوع بر کمیت ارجحیت دارد. البته این موضوع بستگی به نویسنده نیز دارد و اکثر شرکت ها در حال حاضر روی نویسندگان حرفه ای سرمایه گذاری می کنند. 
 
دارایی های کسب و کار
زمان آن فرا رسیده تا بازاریابان به بازاریابی محتوا به عنوان یک دارایی تجاری یا دارایی کسب و کار نگاه کنند. آنها نیاز دارند تا به سمت سرمایه گذاری در فعالیت های انجام شده در پلتفرم های چند گانه بازاریابی روی آورند. 
 
نقطه اوج، نقطه پایان
اصولاً مصرف کننده دو زمان را به خاطر می سپارد. لحظه اوج کسب و کار و نقطه پایان کسب و کار. بنابراین علامت های تجاری باید محرک، اصل، جذاب، منحصر به فرد و تعجب برانگیز باشد تا بتواند همانند انفجاری در همه جا صدا کنند. 
 
ایجاد چالش
برای جذب مخاطب و درگیر کردن مخاطب با موضوع و کالای مد نظر برای فروش، باید در تبلیغات و یا در محتوای مورد ارائه، بازاریابان چالش ایجاد کنند به صورتی که در ذهن خواننده باقی بمانند. 
 
خطرات best practice (بهترین روش)
با اینکه بهترین روش می تواند به عنوان راهنما برای کسب و کار به کار رود، اما درجا زدن و تکیه بر روش فروش ثابت و تکراری، می تواند به پیشرفت ها و نوآوری هایی که بازاریابان در کار اعمال می کنند، آسیب وارد کند. راه بهتر این است که به صورت خلاقانه سؤال های جدیدی در مورد شرکت و وضعیت مطلوب در شرکت، از مشتری بپرسید. 
 
توجه و نتیجه متقابل
بسیاری از بازاریابان بیش از حد معمول در مورد معیار سنجش جلب توجه مخاطب، صحبت می کنند و به برآورد معیارهای سنجش نتیجه نمی پردازند. به همین دلیل نتیجه مطلوبی نمی گیرند. 
 
محتوای حمایت کننده
بازاریابان باید دقت کنند که ایجاد محتوایی که برای گروه فروششان با ارزش است یا محتوایی که مستقیماً در دسترس نیست و مشتری باید برای فهم آن کمی بررسی و کنکاش انجام دهد، می تواند جذاب تر باشد. 
 
منبع: direct selling news
 

اضافه کردن دیدگاه جدید