شناسه : 98
دوشنبه 3 آبان 1395 ساعت 15:14 2016-10-24 15:14:41
 شرکت بازاریابی شبکه ای فعال در عرضه کتاب است که در سال 1989 تأسیس شده است. این شرکت دو بار توسط مجله Forbes به عنوان یکی از 200 شرکت برتر کوچک در آمریکا شناخته شده است؛
شرکت بازاریابی شبکه ای فعال در عرضه کتاب است که در سال 1989 تأسیس شده است. این شرکت دو بار توسط مجله Forbes به عنوان یکی از 200 شرکت برتر کوچک در آمریکا شناخته شده است؛

Usborne Books شرکت بازاریابی شبکه ای فعال در عرضه کتاب است که در سال 1989 تأسیس شده است. این شرکت دو بار توسط مجله Forbes به عنوان یکی از 200 شرکت برتر کوچک در آمریکا شناخته شده است؛ همچنین مجله Fortune این شرکت را به عنوان یکی از 100 شرکت کوچک آمریکایی که پیشرفت سریعی داشته، انتخاب کرده است.

رسالت این شرکت تعالی آموزشی و فراهم کردن فرصت اقتصادی با حفظ ارزش های خانوادگی است. اداره مرکزی این شرکت در Tulsa ایالت Oklahoma واقع شده است. این شرکت حدود 9/6 میلیون درآمد جهانی در سال تولید می کند.

Usborne Books محصولاتش را از طریق هزاران نماینده فروش در مدارس، وب سایت شرکت و نمایش خانگی عرضه می کند.

بازاریابان این شرکت بر مبنای حجم فروش ماهیانه شان 25 تا 30 درصد کمیسیون دریافت می کنند. شرکت برای بازاریابانش مواد آموزشی صوتی و مکتوب تهیه کرده که کمک به آن ها در رشد کسب و کار جدیدشان می کند.

از دیگر امکاناتی که شرکت برای بازاریابانش فراهم کرده کتاب های رایگان و باتخفیف، طرح بیمه عمر و سلامتی، تعطیلات مجلل و جوایز دیگر است.

این شرکت بیش از 1500 کتاب آموزشی در موضوعات متنوع منتشر کرده که به بیش از 100 زبان ترجمه شده است. رنج قیمت این کتاب ها از 3/95 دلار تا 47/95 دلار است. اغلب عنوان ها قیمت حدود 8/95 دلار دارند. هیچ گونه سهمیه خرید یا الزام در نگهداری موجودی مشخص کالا برای بازاریابان تعیین نشده است.

این کتاب ها بر روی کاغذ acid-free چاپ شده است و به صورت مجزا و یا در بسته های تخفیف خورده خریداری می شوند.

این شرکت رتبه عالی در انجمن تجارت برتر کسب کرده است؛ چرا که در طول 3 سال گذشته هیچ شکایتی از شرکت مطرح نشده است. نگاه مشتریان به کالا و خدمات شرکت مثبت بوده است.

Usborne Books یک شرکت قانونی و قابل اطمینان با سابقه 54 ساله در صنعت است. طرح های انگیزشی مطالعه و طرح های کاهش هزینه برای سازمان ها از طرح های ویژه شرکت است که با همکاری مؤسسات آموزشی آن ها را منتشر کرده است.  این طرح ها در بسته بندی های مختلف به همراه کارت هدیه ای که همراه با پاکت به صورت تزئین بر روی آن قرار گرفته است، ارائه می گردد. بازاریابان شرکت قادر به کسب درآمد تا 13 دلار برای فروش هر مجموعه بسته بندی شده هستند؛ بدون اینکه محدودیتی در پتانسیل درآمدی داشته باشند.

از دیگر خدماتی که توسط شرکت ارائه می شود، کارت اشتراک کتابخانه است.

شرکت دو گزینه را برای بازاریابان جدیدالورودش ارائه می دهد. اول بسته های کوچک به قیمت 75 دلار که شامل 7 کتاب است و دومی بسته های کامل به قیمت 149 دلار که حاوی 18 کتاب و 6 ماه دسترسی رایگان به وب سایت های شخصی تجارت الکترونیک است.

بازاریابان شرکت علاوه بر دریافت کمیسیون 25 درصدی بابت فروش محصولات، امکان برقراری جلسات تلفنی از راه دور، دسترسی به منابع آنلاین و کتابخانه های ویدئویی را دارند.

این بازاریابان همچنین امکان دسترسی به سایت آموزشی شرکت که حاوی فایل های صوتی و آگهی های چاپی است را دارا هستند.

از نکات منفی شرکت شکایت بازاریابان شرکت است که ادعا کرده اند با فروش محصولات شرکت نمی توان به درآمد ثابت دست پیدا کرد بلکه باید بر روی افزایش تعداد زیر مجموعه تمرکز کرد. سود اصلی از عضوگیری و وارد کردن اعضای دیگر به داخل شرکت به دست می آید.

از دیگر نقاط ضعف شرکت این است که بازاریابان باید حجم زیادی کتاب را برای فروش با خود حمل کنند و شرکت نیز هیچ تعهدی برای حمل کتاب ها بر عهده نمی گیرد. اگر کتاب ها به فروش نروند، فروشنده با حجم زیادی از کتاب های پاره مواجه خواهد ششد.

یکی دیگر از نقاط ضعف شرکت در الزام بازاریابان به ثبت سفارش 100 دلاری در 12 هفته برای فعال شناخته شدن است که بسیاری از بازاریابان از آن ناراضی هستند.

برخی از توزیع کنندگان شرکت که در بازار اشباع شده گرفتار شده اند، کتاب هایشان را با قیمتی پایین تر از قیمت شرکت در خرده فروشی به فروش می رسانند. این اتفاق زمانی می افتد که بازاریابان با حجم زیادی از کالا مواجه شده اند و این اقدام بر فروش توزیع کنندگان در نواحی دیگر هم تأثیر گذار است؛ به ویژه آن هایی که به تازگی کسب و کارشان را آغاز کرده اند.

این شرکت بیان کرده است که آموزش تجارت را تدارک دیده است. اما در این آموزش فقط برخی از مهارت های اصلی کار را آموزش می دهند و تکنیک های بازاریابی و فروش را که در دست یابی به سطوح بالای فروش بنیادی است، پوشش نمی دهند. افرادی که در زمینه این مهارت ها قوی نیستند به دنبال آموزش های بیشتر خواهند بود و حتی ممکن است تمایل به مشارکت در شرکت های رقیب که چنین آموزش هایی را ارائه می دهند، پیدا کنند.


اضافه کردن دیدگاه جدید